Kim jesteśmy

ekielscyW&AWanda i Adam Ekielscy

od ponad 30 lat prowadzą Szkołę Rodzenia. Są absolwentami Instytutu Studiów nad Rodziną oraz twórcami i założycielami Domu Narodzin Świętej Rodziny. Podczas wychowywania siedmiorga własnych dzieci, a także asystowania przy porodach małżeństw, które gościli w swojej Szkole Rodzenia zdobyli doświadczenia stanowiące podstawę ich działalności.

Jako jedna z pierwszych par w Polsce byli uczestnikami porodu rodzinnego .To wszystko nadało bieg dalszym wydarzeniom i zwróciło uwagę na społeczne potrzeby i oczekiwania co do poczucia bezpieczeństwa i godnego, intymnego przebiegu porodu.

Ekielscy postanowili stworzyć miejsce, które umożliwi zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych obejmujących zagadnienia odnoszące się do małżeństwa i macierzyństwa. Zajęcia w prowadzonej przez nich Szkole Rodzenia dotykają obszarów psychologicznych, pedagogicznych, socjologicznych, prawnych, biomedycznych, filozoficzno-antropologicznych oraz teologicznych związanych z rodziną.

 

Jesteśmy cały czas z Wami,

którzy oczekujecie na narodziny Waszych dzieci. Prowadzimy przygotowanie do porodu i  patronaże po porodzie. Służymy poradami, konsultacjami. Czekamy na zapisy pod telefonami:

Wanda i Adam Ekielscy:  509 682 514  lub 531 320 100    Warszawa

Szkoła Rodzenia !!!

W soboty w Warszawie w parafii Matki Bożej z Lourdes niedaleko Dworca Wileńskiego 10.00 - 13.30/
Zajęcia planujemy rozpocząć 1 czerwca w sobotę - 6 spotkań plus 7 spotkanie w niedzielę - zakończenie 6 lipca

/w miarę wolnych miejsc można także dołączać w trakcie rozpoczętego kursu/

Zapisujemy także na kolejną grupę, którą planujemy rozpocząć w połowie września /soboty 10.00 - 13.30/

 

Uwaga! istnieje możliwość indywidualnego przygotowania do porodu po wcześniejszym zapisie. Zależy nam na świadomym wyborze miejsca porodu.

509 682 514 lub  531 320 100

 

Zajęcia dla kobiet z terenu całej Polski są bezpłatne.

Program Szkoły Rodzenia

Dom Narodzin Świętej Rodziny jest pierwszym samodzielnym domem przystosowanym do porodów poza szpitalnych w Polsce.


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia dotyczącego standardów porodowych, kobiety w naszym kraju mogą wreszcie wybrać miejsce porodu swojego dziecka, przyjąć dowolna pozycję porodową, wybrać osobę towarzyszącą, mieć bezpośredni kontakt ze swoim nowonarodzonym dzieckiem itd. Pragniemy pomóc w praktycznej realizacji tych standardów i innych potrzeb, które są związane z innym miejscem porodu niż szpital. Proponujemy naszą pomoc w przygotowaniu do porodu naturalnego rodziców oczekujących na narodziny dziecka i podjęciu świadomej decyzji odnośnie do miejsca porodu.

Dom Narodzin Świętej Rodziny przystosowany jest do przyjęcia porodu w wodzie, w odpowiedniej dla kobiety pozycji, z zaproszoną przez rodziców osobą towarzyszącą oraz wybraną położną. Wcześniej przed porodem służymy konsultacjami medycznymi położnych i lekarza ginekologa-położnika oraz badaniami KTG wykonywanymi również w domu kobiety w stanie błogosławionym. Po porodzie w Domu Narodzin lub we własnym domu zapewniamy badanie dziecka przez lekarza neonatologa, pomoc w karmieniu piersią oraz ocenę prawidłowości przebiegu okresu połogowego w tym również pomoc psychologiczną i duchową.

Jesteśmy małżeństwem i rodzicami siedmiorga dzieci, z których sześcioro urodziło się w naszym domu, a dwoje najmłodszych w Łomiankach. Już przed narodzeniem się pierwszego dziecka wiedzieliśmy, na czym polega prawdziwy poród naturalny i szukaliśmy możliwości odbycia takiego właśnie porodu. Dzięki współpracy z śp. prof. Włodzimierzem Fijałkowskim odbyliśmy poród rodzinny jako jedna z pierwszych par rodziców w Polsce.
Zapraszamy do zobaczenia naszego Domu Narodzin, szczególnie podczas dni otwartych lub po wcześniejszym umówieniu.

Proponujemy:
• szkołę rodzenia,
• poród w domu,
• poród w Domu Narodzin Św. Rodziny,
• badanie KTG, również przyjeżdżamy do domu,
• porady laktacyjne,
• ćwiczenia przywracające sprawność po porodzie,
• prowadzenie ciąży,
• mediacje rodzinne