Gabinet ginekologiczny

Naszym celem jest niesienie pomocy kobietom.
Zapewniamy konsultacje wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy dokładnie diagnozują problemy Pacjenta, udzielają niezbędnych wyjaśnień oraz odpowiadają na pytania i wątpliwości.

 

hazan2Prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan jest specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Sprawował funkcję kierownika Kliniki Położniczo-Ginekologicznej Instytutu Matki i Dziecka, w tym okresie klinika dwukrotnie zdobyła drugie miejsce w akcji ‚Rodzić po ludzku’, dostała Złotego Bociana, a  profesor Bogdan Chazan osobiście otrzymał Parasol Szczęścia. W latach 2004–2014 był dyrektorem ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Wówczas w placówce zwiększyła się trzykrotnie liczba porodów, dwukrotnie liczba operacji, a czterokrotnie liczba porad ambulatoryjnych. Prof. Bogdan Chazan jest członkiem wielu organizacji m.in. Komitetu Nauk Demograficznych przy Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk, Komisji problemowych Regionalnego Biura Europejskiego Światowej Organizacji Zdrowia i Rady Europy, liderem programów zdrowotnych organizowanych we współpracy z przedstawicielstwem ONZ i Ministerstwem Zdrowia,  od 1997- 2002 oraz ponownie od 2012 jest członkiem Rządowej Rady Ludnościowej. Ponadto był uczestnikiem licznych zagranicznych staży naukowych, między innymi na Węgrzech, w Anglii (King’s College Hospital) oraz w Holandii.

 

Gabinet

W naszym gabinecie posiadamy sterylizator, KTG - aparat umożliwiający monitorowanie czynności serca płodu oraz czynności skurczowej macicy, aparat USG pozwalający wykonać USG piersi, USG ciąży, test PAPP-A, USG dopochwowe. W gabinecie wykonujemy badania cytologiczne. Posiadamy umowę z laboratorium DIAGNOSTYKA .

 

Profilaktyka

Badanie ginekologiczne jest badaniem lekarskim służącym zebraniu informacji dotyczących przeszłości i teraźniejszości kobiety, ma na celu dokonanie rozpoznania stanu zdrowia i podjęcia właściwego leczenia w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. Co najmniej co 2 lata odwiedzaj ginekologa, a jeśli współżyjesz seksualne – co rok. Sprawdzaj cytologie, czyli wymaz z szyjki macicy (gdy wynik jest prawidłowy, powtarzaj ją co 2 lata).  Po wejściu w dorosłość zrób pierwsze USG piersi. Jeśli twoja mama, babcia lub siostra chorowały na raka piersi zgłoś to lekarzowi.   Gdy skończysz 25 lat zgłoś się na USG przezpochwowe – pozwala wykryć wszelkie zmiany w obrębie narządów rodnych.  Jeśli planujesz zostać mamą, ginekolog zleci ci odpowiednie badania, w tym poziomu hormonów tarczycy, test na przeciwciała toksoplazmozy i cytomegalii.