Czy rzeczywiście rodzi się tylko dziecko?

obraz-007_GHISdac6Pewien ojciec powiedział tak – „do tej pory zawoziłem żonę do szpitala, zostawiałem na trzy dni, po czym przyjeżdżałem by odebrać ją wraz małym żywym prezentem. Bardzo trudno było mi nawiązywać z nim więź. Kiedy uczestniczyłem przy porodzie mojego piątego dziecka narodziłem się wraz z nim jako ojciec.”

Celem szkoły rodzenia jest przygotowanie do porodu naturalnego, silami natury wraz z osobą towarzyszącą, przygotowania do podjęcia wyzwania jakie staje przed młodymi rodzicami. Naszym zadaniem jest ich wspierać, aby czas spotkania z ich dzieckiem był czasem pięknym i niezapomnianym, by każda z mam po porodzie mogła czuć się szczęśliwą, aby oboje mogli narodzić się do bycia Ojcem i Matką.

Agnieszka w swej relacji powiedziała, „ że właściwie godzinę po porodzie już chciałaby rodzić następne dziecko.” Inna mama Ola mówi, że  „ poród to najważniejsze wydarzenie w jej życiu.”

Na spotkaniach w Szkole Rodzenia pragniemy stwarzać atmosferę wzajemnego zaufania, które sprzyja otwartości, naturalną jest bowiem rzeczą, że wizja zbliżającego się porodu budzi lęk i strach przed nową nieznaną sytuacją.

W sposób konkretny i praktyczny podejmujemy wyzwanie przygotowania się do porodu poprzez gimnastykę, relaks, naukę różnych sposobów oddychania. Oglądamy filmy, słuchamy doświadczeń tych którzy już urodzili. Uczymy się pozycji porodowych, karmienia piersią, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem. Próbujemy także odkrywać nasze potrzeby i role jakie mamy spełnić w czasie porodu.

Kiedyś jedna z uczestniczek Szkoły rodzenia powiedziała na zakończenie zajęć „ kiedy tu przyszłam po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że właściwie prawie nic nie wiem na temat porodu, w trakcie zajęć odkryłam, że noszę w sobie dziecko z którym nawiązałam kontakt i więź. Teraz wiem, że poród jest zadaniem.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców którzy chcą podjąć to zadanie, na pewno będzie raźniej iść wspólnie z innymi parami  w nową nieznaną przyszłość budowania rodziny.

„Kobieta gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już  nie pamięta  o bólu  z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.” J16.21

Wanda i Adam Ekielscy założyciele Szkoły Rodzenia Familia

Comments are closed.